Dieta idealna

Klika wskazówek, które na pewno przydadzą się w poszukiwaniu diety idealnej, dopasowanej do Ciebie. Mimo wszystko zapraszamy jednak do zdania się na specjalistów i skorzystania z naszych usług :-)

Dieta skrojona na miarę - catering dietetyczny

Dieta idealna, masz ją?

Wybierz z nami dietę idealną !

Czytając opisy różnych diet czasami od razu wiemy, czy jest to dieta idealna dla nas czy raczej taka na którą z wielu względów nigdy się nie zdecydujemy, a podstawą powinna być indywidualna dieta. Niestety cały czas głównym kryterium doboru diety jest jej obiecywana skuteczność. Mimo coraz większej edukacji żywieniowej jak i świadomości swojego ciała (tym bardziej, jeżeli nie jedną dietę próbowaliśmy) diety w stylu „5kg w tydzień” kuszą z nagłówków gazet. A my niestety często się nabieramy. Bo jesteśmy zdeterminowani. Jednak tej determinacji starcza nam właśnie zwykle na tydzień, dwa. Często też myślimy sobie: zastosują tą dietę „cud” przez 10 dni, schudnę kilka kg co da mi lepszą motywację i potem będą mogła już jeść racjonalnie i chudnąć ten 1kg tygodniowo... Gdybyśmy tak potrafili przechytrzyć nasz sprytnie skonstruowany organizm to problem nadwagi zupełnie by nie istniał. Jak więc wybrać tą jedyną, na dłuższy czas, z którą będziemy się dobrze czuć... dietę idealną?

Spisz typowe 3 dni Twojego obecnego stylu jedzenia. Następnie pomyśl jaka powinna być twoja idealna dieta: wypisz produkty, bez których nie mógłbyś się obejść i te, które obecnie jesz, ale ze nie względów smakowych, tylko z innych przyczyn (szybko dodają energii, są łatwe w przygotowaniu itp.) Skonfrontuj te dwie notatki. Czy rzeczywiście jesz to co lubisz? Czy może częściej przyczyną tego, że sięgasz po dany produkt jest nagły napad głodu, stres czy po prostu odruch (chipsy do wieczornego filmu).

Zastanów się kiedy możesz wygospodarować czas na jedzenie a kiedy zupełnie nie ma takiej możliwości (np. ze względu na brak przerwy w pracy). Spróbuj skomponować menu z ulubionych produktów, zrób większe zakupy i planuj jedzenie na każdy następny dzień.

Jeżeli to co jesz jest w jakiś sposób zależne od innych członków rodziny (np. gotujesz obiady). Zmień skład lub konstrukcję dań, aby zamiast panierowanego schabowego zrobić schab z pieca. Okaże się, że fakt zrzucenia przez ciebie kilku kilogramów nie musi się wiązać z przymusowych odchudzaniem męża, dzieci i psa. Nie musisz gotować dla siebie oddzielnych posiłków, gotuj inaczej. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie od razu przewrócić rodzinnego menu do góry nogami, przygotuj dla siebie danie z tych samych produktów, ale w inny sposób (jeżeli mąż nie przełknie innych kotletów mielonych niż te smażone na tłuszczu to swoją porcję obtocz w otrębach zamiast bułce i usmaż na początku, nim zalejesz patelnię warstwą oleju dla kolejnych porcji). Natomiast ważniejszą kwestią niż gotowanie jest NIEDOJADANIE! Zwłaszcza kiedy ma się dzieci. Ale nie usprawiedliwiaj się tym, że jak nie dojesz mięsa to się zepsuje. Dodaj go do sałatki na kolację lub odłóż aby rano przygotować z niej kanapkę do pracy.

Zaufaj dietetykowi – często szukamy materiałów dotyczących diet w internecie, bo z różnych względów nie chcemy iść do dietetyka. Często ze względu na poczucie wstydu, brak czasu lub mamy jakieś doświadczenia w tym zakresie - niekoniecznie dobre (bo dieta działała, ale była czasochłonna, lub przestała działać po jakimś czasie). Szukajmy takiego dietetyka, który wzbudzi nasze zaufanie, będzie potrafił dopasować dietę do naszych potrzeb, upodobań i stylu życia.

Zrób (chociaż) podstawowe badania. Może Twoje zmęczenie poza stresującą pracą potęguje niedobór żelaza? Informacja o stanie zdrowia jest ważne nie tylko dlatego, aby nie pogłębić dietą istniejących niedoborów ale dobranie odpowiedniego sposobu odżywiania powinno je uzupełnić.

Zmień nastawienie. Nie na wszystkich słowo dieta działa mobilizująco (zwłaszcza jeżeli nie jest to pierwsze podejście do odchudzania). Spróbuj zmienić nawyki zamiast zmieniać diety! Zaufaj nam "Sztuce Jedzenia - catering dietetyczny "

Autor: Magdalena Superson

Projektanci mody

Polecają naszą dietę !

Znani polscy projektańci polecają naszą dietę skrojoną na miarę. Sprawdź co o niej sądzą Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. przeczytaj więcej
Co mówi Natalia Jaroszewska o projektowaniu mody, diecie szytej na miarę i zdrowym odżywianiu? przeczytaj więcej
Wszytkie prawa zastrzeżonie. Copyright © 2013 r. Dieta z dostawą “Sztuka Jedzenia”
Kopiowanie bez zgody właściciela serwisu surowo zabronione.