Najlepszy bezkaloryczny proszek proteinowy dla sportowcówBiałko jest niezbędne do budowania i naprawiania mięśni, co może być szczególnie trudne, gdy chodzi o wyniki sportowe. Białko składa się z aminokwasów i istnieje wiele różnych rodzajów. Niektóre są bardziej korzystne niż inne. Każdy wymaga różnych ilości białka w oparciu o swój organizm, poziom aktywności i ogólne czynniki zdrowotne. Dla sportowców starających się utrzymać beztłuszczową masę ciała przy jednoczesnej redukcji zapasów tłuszczu, monitorowanie ilości i rodzaju spożywanego białka staje się jeszcze ważniejsze. Jeśli Twoim celem jest wspieranie wydajności i regeneracji mięśni, możesz poszukać białka w proszku, które jest wolne od sztucznych cukrów lub niepotrzebnych dodatków, takich jak aromaty lub kolory. Rozważ przejście na organiczny lub roślinny proszek białkowy zamiast jednego ze sztucznymi słodzikami lub innymi nienaturalnymi składnikami. Oto niektóre z najlepszych bezkalorycznych proszków białkowych dla sportowców:

Organiczne białko konopne

Jeśli szukasz całkowicie organicznego białka w proszku bez dodanych kalorii, białko konopne jest najlepszym wyborem. Konopie są jedną z najbardziej zrównoważonych upraw na świecie, wymagają bardzo mało wody lub pestycydów i mogą być zbierane co dwa miesiące. Jest to również jeden więcej proszków białkowych, które są całkowicie przyjazne dla wegan. Białko konopne zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, w tym wysokie ilości argininy i glutaminy, które są zarówno niezbędne do wzrostu i naprawy mięśni.

Białko konopne jest również kompletnym źródłem białka, co oznacza, że zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Podczas gdy białko konopne jest świetnym roślinnym źródłem białka, ma nieco inną zawartość odżywczą niż źródła oparte na zwierzętach. Białko konopne zawiera około 10 gramów białka na porcję w porównaniu do 21 gramów białka serwatkowego na porcję. Poza tym, konopie zawierają podobne ilości kalorii, tłuszczu i węglowodanów na porcję.

Brązowy ryż

Białko z brązowego ryżu w proszku jest jednym z najpopularniejszych wegańskich proszków białkowych. Jest wykonany z kiełkującego brązowego ryżu i często jest mieszany z białkiem grochu lub konopi. Ryż jest bezglutenowy i jest kompletnym źródłem białka, zawierającym wszystkie niezbędne aminokwasy, których potrzebuje twoje ciało.

Białko z brązowego ryżu jest uważane za białko wolno trawione, co oznacza, że utrzyma Cię w pełni dłużej niż białko serwatkowe, które jest białkiem szybko trawionym. Jest to świetna wiadomość dla osób próbujących schudnąć, zwłaszcza sportowców. Proszki białkowe z dodanymi kaloriami, takie jak serwatka, może skończyć się popychając cię w kierunku uzyskania niezdrowej tkanki tłuszczowej. Białko ryżu brązowego jest naturalnie o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu, co czyni go doskonałym wyborem dla prawie każdego celu zdrowotnego.

Groch - wysoka zawartość białka

Białko grochu jest jednym z najbardziej ekologicznych białek roślinnych na rynku. Jest wykonane z żółtego grochu, który jest uprawą wolną od GMO, która wymaga tylko 8 galonów wody na funt. Białko grochu jest znane z wysokiej ilości argininy i lizyny, które są aminokwasami występującymi w wielu mięśniach.

Białko grochu jest również łatwo strawne dzięki wysokiej zawartości glutaminy, co czyni je dobrym wyborem dla sportowców o bardziej intensywnych harmonogramach treningowych. Chociaż groch jest kompletnym źródłem białka, ma niską zawartość dwóch niezbędnych aminokwasów: leucyny i izoleucyny. Te dwa aminokwasy są ważne dla budowy i naprawy tkanki mięśniowej, więc zaleca się pewne mieszanie z innym rodzajem białka.

Soja

Białko sojowe w proszku było kontrowersyjnym źródłem białka przez dziesięciolecia. Niektórzy twierdzą, że jest to zdrowe źródło białka, podczas gdy inni martwią się o negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli martwisz się o negatywne skutki zdrowotne, możesz chcieć uniknąć soi i spróbować innego rodzaju białka w proszku.

Białko sojowe w proszku ma wysoką zawartość wszystkich niezbędnych aminokwasów, dzięki czemu jest kompletnym źródłem białka. Jest również stosunkowo niska zawartość tłuszczu, więc nie jest tak niezdrowa, jak wiele innych gęstych kalorycznie proszków białkowych. Jednak osoby z niektórymi warunkami zdrowotnymi, takimi jak choroby tarczycy lub rak piersi, powinny unikać produktów na bazie soi.

Vegańskie białko

Surowe wegańskie białko w proszku jest wykonane z kiełkującego brązowego ryżu i białka grochu. Jest to jeden z najlepszych roślinnych proszków białkowych, ponieważ jest bogaty w białko i nie ma dodatku cukru ani sztucznych składników. Bezglutenowe, bez soi i bez nabiału, surowe białko wegańskie jest świetną opcją dla sportowców z wrażliwością na żywność.

Jednak surowe wegańskie białko w proszku jest również jednym z najdroższych proszków proteinowych na rynku. Jeśli szukasz bardziej opłacalnej opcji o podobnych korzyściach zdrowotnych, spróbuj brązowego ryżu lub białka grochu.

Zanim podejmiesz decyzję o najlepszym proszku proteinowym dla Ciebie, rozważ swoje cele sportowe. Jeśli próbujesz zbudować mięśnie, prawdopodobnie będziesz potrzebował więcej białka niż ktoś, kto próbuje schudnąć. Sportowiec próbujący zbudować mięśnie będzie potrzebował około 1 do 1,5 grama białka na funt masy ciała dziennie, podczas gdy ktoś próbujący schudnąć może potrzebować tylko 0,5 do 1 grama białka na funt masy ciała dziennie. Znając swój cel pomoże Ci znaleźć odpowiedni proszek proteinowy dla Ciebie.

Najlepszy proszek proteinowy może być świetnym dodatkiem do diety sportowej, ale ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości bez zbędnych kalorii lub składników. Przy tak wielu proszkach białkowych na rynku dzisiaj, może to być wyzwanie, aby znaleźć najlepszy dla Ciebie.