Moje porady dietetyczne dla Ciebie, aby szybko stracić wagęWiesz, że musisz schudnąć. Odkładałaś to od tygodni, może miesięcy. Ale nadszedł czas. Nie możesz już tego odkładać. Może zbliża się ważne wydarzenie i nie będziesz czuła się komfortowo w swojej sukni, jeśli najpierw nie schudniesz. Może twój lekarz powiedział ci, że musisz zrzucić kilka kilogramów lub ryzykować poważne konsekwencje w dół drogi. Może Twoje ubrania zaczynają się czuć niewygodnie, ponieważ ocierają się o Twoją wybrzuszoną talię i okolice pępka - wszystko z powodu nadmiaru tłuszczu, który musi zniknąć ASAP! Rozumiemy to: utrata wagi może być naprawdę trudna, zwłaszcza gdy masz do czynienia z wieloma stresami w życiu w tej chwili. Wierzymy jednak, że nie ma lepszego momentu niż teraz, aby zacząć zrzucać te dodatkowe kilogramy i jak najszybciej wrócić do formy!

Dlaczego szybka utrata wagi?

Jeśli próbujesz szybko stracić dużo wagi i nie jesteś pewien, dlaczego to podejście jest tak ważne, oto 3 powody, dla których szybka utrata wagi ma kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia:

 • Twoje zdrowie i dobre samopoczucie jest krytyczne, abyś mógł osiągnąć swój pełny potencjał i żyć swoim najlepszym życiem. Dodatkowa waga może umieścić poważne żniwo na swoim ciele, powodując wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne w dół drogi, w tym choroby serca, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, zapalenie stawów i wiele innych. Jeśli masz znaczną nadwagę, możesz być również narażona na pewne rodzaje nowotworów, takich jak rak piersi i rak okrężnicy.
 • Jeśli musisz zmieścić się w tę sukienkę lub garnitur na ważne wydarzenie zbliżające się, szybka utrata wagi pomoże Ci osiągnąć ten cel w czasie.
 • Jeśli masz znaczną nadwagę, możesz być narażony na pewne choroby i warunki zdrowotne. Poprzez utratę wagi szybko, może być w stanie zapobiec te warunki z wystąpienia w pierwszej kolejności, co jest krytyczne dla długoterminowego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Podstawowy przewodnik, jak szybko schudnąć

Aby szybko schudnąć, prawdopodobnie będziesz musiał dokonać kilku drastycznych zmian w swojej diecie i rutynie ćwiczeń. Oto kilka podstawowych wskazówek, jak szybko schudnąć:

 • Skup się na jedzeniu większej ilości owoców i warzyw. Te zdrowe pokarmy są pełne składników odżywczych i pomogą Ci spełnić Twoje dzienne potrzeby żywieniowe przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego spożycia kalorii.
 • Jedz więcej białka. Jedzenie większej ilości pokarmów bogatych w białko, takich jak ryby, kurczak, jajka i fasola, pomoże Ci zbudować mięśnie podczas utraty wagi, co jest kluczowe, gdy próbujesz szybko schudnąć.
 • Jedz częściej mniejsze posiłki. Kiedy jesz mniejsze posiłki częściej w ciągu dnia, podtrzymujesz swój metabolizm i zapobiegasz przejadaniu się przy każdym posiłku.
 • Pij dużo wody. Woda nie tylko pomoże Ci się nawodnić, ale także przyspieszy Twój metabolizm, co jest kluczowe dla szybkiej utraty wagi.
 • Unikaj słodyczy i przetworzonej żywności. Nie tylko są to pokarmy pełne kalorii, ale również mogą zwiększyć Twój głód i chęć na więcej jedzenia.
 • Dużo odpoczywaj. Wyczerpane ciała mają tendencję do magazynowania większej ilości tłuszczu i spalania mniejszej ilości kalorii, co oznacza, że utrata wagi trwa dłużej.
 • Ćwicz regularnie. Regularny trening nie tylko pomoże Ci szybko schudnąć, ale także pomoże Ci utrzymać utratę wagi w dłuższym okresie czasu.

Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem diety

 • Istnieją dziesiątki diet tam, więc skąd wiesz, który z nich jest najlepszy dla Ciebie? Przed rozpoczęciem nowej diety, ważne jest, aby zrozumieć kilka różnych rzeczy o swoich obecnych nawyków żywieniowych.
 • Jeśli regularnie śledzisz swoje posiłki i spożycie kalorii, powinieneś mieć całkiem dobre pojęcie o tym, jakie jest twoje średnie dzienne spożycie kalorii. To jest twój obecny metabolizm, więc nie chcesz iść poniżej tej liczby, gdy próbujesz schudnąć szybko.
 • Jeśli nie śledzisz regularnie swoich posiłków, powinieneś to zrobić przed rozpoczęciem nowej diety. To pomoże Ci określić, czy Twoja obecna dieta jest wysokokaloryczna i powinna zostać zmieniona.
 • Powinieneś również zrozumieć, jak wygląda twój obecny profil makroskładników, w tym spożycie białka, węglowodanów i tłuszczu. To pomoże Ci określić, czy musisz dokonać jakichkolwiek zmian w swoich obecnych nawykach żywieniowych przed rozpoczęciem nowej diety.
 • Wreszcie, musisz zrozumieć, jak długo potrwa, aby zobaczyć wyniki z każdą dietą, którą rozważasz.
 • Każda dieta ma różne zalety i wady. Upewnij się, że rozumiesz te plusy i minusy, zanim zdecydujesz się na dietę.
 • Na przykład, niektóre diety są wyższe w kalorii i węglowodanów, co byłoby świetne, jeśli próbujesz zdobyć mięśnie podczas utraty wagi. Inne diety są niższe w kaloriach i węglowodanach i byłyby najlepsze dla szybkiej utraty wagi.

Przewodnik, jak szybko rozpocząć swoją drogę do utraty wagi

 • Przed rozpoczęciem nowej diety, chcesz przeskoczyć-start swoją podróż utraty wagi. Możesz to zrobić, najpierw upewniając się, że śledzisz swoją obecną dietę i spożycie kalorii. To pomoże Ci zobaczyć, gdzie zmiany muszą być wykonane.
 • Następnie zacznij wprowadzać małe zmiany w swojej obecnej diecie. Nie chcesz całkowicie przerobić swoich nawyków żywieniowych z dnia na dzień. Chcesz, aby te zmiany były trwałe, abyś nie zrezygnował po kilku dniach lub tygodniach.
 • Wreszcie, zacznij ćwiczyć. Ćwiczenia mogą trwać od 15 do 30 minut dziennie. Wybierz ćwiczenie, które sprawia Ci przyjemność, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz się go trzymać przez dłuższy czas.
 • Wprowadzaj małe zmiany w swojej diecie. Nie chcesz dokonać drastycznych zmian w swojej diecie z dnia na dzień, ponieważ będziesz miał trudny czas trzymając się tych zmian w dłuższym okresie czasu.
 • Śledź swoje kalorie. Regularne śledzenie kalorii pomoże Ci określić, czy jesz za dużo kalorii.
 • Bądź nawodniony. Picie dużej ilości wody pomoże Ci utrzymać zrównoważony metabolizm.
 • Unikaj zachcianek. Kiedy najdzie Cię ochota na słodkie lub tłuste jedzenie, sięgnij po kawałek owocu.
 • Ćwicz regularnie. Ćwiczenia nie tylko pomogą Ci schudnąć, ale także zachować sprawność i zdrowie na długi czas.
 • Zachowaj pozytywne nastawienie. Łatwo jest się zniechęcić w czasie odchudzania. Jednak pozytywne nastawienie może pomóc Ci pozostać konsekwentnym i osiągnąć swoje cele.

Utrata wagi szybko nie jest łatwe i nie jest zalecane dla każdego, ale dla tych, którzy chcą to zrobić, ważne jest, aby być przygotowanym. Prawdopodobnie trzeba będzie dokonać drastycznych zmian w diecie i rutyny ćwiczeń, i będziesz chciał przeskoczyć-start swoją podróż utraty wagi tak szybko, jak to możliwe. Jeśli to zrobisz, będziesz znacznie bliżej do osiągnięcia swoich celów utraty wagi.