Dieta bogata w magnez: Trzy powody, dla których powinieneś jeść więcej tego ważnego składnika odżywczego!Magnez odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowego układu nerwowego, a także zdrowych kości, zębów i ciśnienia krwi. Pomaga również przekształcić żywność w energię, dlatego czasami nazywany jest witaminą energii. Istnieją pewne pokarmy, które mają wysoką zawartość magnezu i powinny być włączone do Twojej diety, jeśli chcesz zwiększyć spożycie tego ważnego składnika odżywczego. I podczas gdy istnieją inne pokarmy, które nie są wysokie w magnez, ale nadal zawierają niewielkie ilości tego minerału.

Jakie jest zalecane dzienne spożycie magnezu?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od wieku, płci i innych czynników. Jednak zalecane dzienne spożycie magnezu dla dorosłych wynosi od 300 do 400 mg dziennie.

Zalecane dzienne spożycie magnezu dla dorosłych wynosi około 350 mg dziennie. Jest to w rzeczywistości niższe niż zalecane dzienne spożycie dla niemowląt, dzieci i młodzieży. Jednak wiele osób nie spożywa wystarczającej ilości magnezu, mimo że, większość ludzi spożywa wystarczającą ilość kalorii. Zalecane dzienne spożycie magnezu dla kobiet w ciąży i karmiących wynosi 400 miligramów. A dla osób starszych niż 50 lat, dzienne zalecane spożycie magnezu wynosi od 310 do 400 miligramów. Inne czynniki mogą wpływać na dzienne zalecane spożycie magnezu, więc ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby określić, jakie są Twoje konkretne potrzeby.

Dlaczego dieta bogata w magnez jest ważna?

Magnez jest niezbędnym minerałem wymaganym w różnych reakcjach biochemicznych. Jest również ważny dla wielu innych funkcji organizmu, w tym tworzenia kości i zębów, funkcji mięśni i nerwów, kontroli poziomu glukozy we krwi i metabolizmu energetycznego.

Najczęstsze objawy niedoboru magnezu to niski poziom energii, zły nastrój i problemy ze snem. Badania wykazały, że osoby stosujące dietę bogatą w magnez rzadziej rozwijają depresję lub zaburzenia lękowe.

Bardzo ważna jest dieta bogata w magnez, ponieważ pomoże Ci to zachować zdrowie i szczęście!

Magnez odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowego układu nerwowego, a także zdrowych kości, zębów i ciśnienia krwi. Pomaga również przekształcać żywność w energię, dlatego czasami nazywany jest witaminą energetyczną. Jest to jednak również elektrolit, który może działać jako środek przeczyszczający, jeśli spożywasz go zbyt dużo. To tylko kilka z wielu powodów, dla których dieta bogata w magnez jest ważna.

Trzy pokarmy bogate w magnez

Niektóre pokarmy są wysokie w magnez, podczas gdy inne zawierają niewielkie ilości tego minerału. Oto trzy pokarmy bogate w magnez, które możesz włączyć do swojej diety.

- Szpinak - Jedna filiżanka świeżego szpinaku zawiera 15% dziennego zalecanego spożycia magnezu. Ten bogaty zielony warzywo liściaste ma wiele innych korzyści zdrowotnych, jak również.

- Boćwina szwajcarska - To zielone warzywo liściaste jest również bogate w wapń i witaminę K, dzięki czemu jest bogatym w składniki odżywcze dodatkiem do każdego dania.

- Maliny - Jedna filiżanka malin zawiera 11% dziennego zalecanego spożycia magnezu. Maliny są często wykorzystywane w deserach, ale świetnie smakują również w sałatkach.

Korzyści wynikające ze spożywania diety bogatej w magnez

Oprócz tego, że pomaga naszemu organizmowi prawidłowo funkcjonować, spożywanie diety bogatej w magnez ma również inne korzyści.

- Magnez może pomóc zmniejszyć niepokój i stres. Jest to również korzystne dla osób, które cierpią na depresję.

- Magnez może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Może również pomóc w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

- Magnez może poprawić sen, zwłaszcza w połączeniu z wapniem.

- Może być również pomocny dla sportowców. Wykazano, że poprawia on wydajność sportową, zwłaszcza w sportach wytrzymałościowych.

- Może również pomóc w metabolizmie, co może pomóc w zapobieganiu przyrostu masy ciała

- Może zapobiegać bólom głowy. Jeśli doświadczasz częstych bólów głowy, spożywanie diety bogatej w magnez może pomóc w ich zapobieganiu.

- Może obniżyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Spożywanie diety bogatej w magnez może pomóc obniżyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

- Dieta bogata w magnez może również pomóc w zapobieganiu migrenom i bólom głowy.

Istnieje wiele sposobów, w jaki możesz włączyć do swojej diety więcej pokarmów bogatych w magnez. Najlepsze jest to, że wiele z tych pokarmów świetnie smakuje. Możesz dodać te pokarmy do swojego śniadania, lunchu lub kolacji. Możesz również podjadać je w ciągu dnia. Pomoże to zapobiec niedoborowi magnezu, a także wielu innym korzyściom zdrowotnym wymienionym powyżej. Teraz, gdy wiesz, jakie jest zalecane dzienne spożycie magnezu i które pokarmy są bogate w magnez, możesz lepiej włączyć ten minerał do swojej diety. Czyniąc to, pomożesz poprawić swój ogólny stan zdrowia.